ZUS wysyła listy. Te osoby otrzymają ważne decyzje

Autor CowKrakowie.pl
ZUS wysyła listy. Te osoby otrzymają ważne decyzje

W najbliższych dniach i tygodniach emeryci oraz renciści w jednej kopercie otrzymają dwie ważne decyzje z ZUS-u. Będą to decyzje waloryzacyjna i o przyznaniu tzw. „trzynastki”.

reklama

W pierwszej będzie kwota świadczenia po marcowej waloryzacji, a także kwota pobranej składki i zaliczki na podatek dochodowy. Co ważne, będzie też wysokość emerytury na rękę.

reklama

Przepisy prawa zobowiązują ZUS do tego, aby tę informację przekazał świadczeniobiorcom. Decyzja waloryzacyjna – jak w latach ubiegłych – trafi razem z decyzją o przyznaniu dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego – w jednej kopercie. ZUS wyśle łącznie ponad 8 milionów listów. Akcja zakończy się w drugiej połowie maja.

Wszyscy seniorzy otrzymali świadczenia po marcowej waloryzacji, która wyniosła 12,12 proc. Wypłacono także tegoroczne trzynastki. W tym roku dodatkowa kwota jest wyższa i wynosi 1 780,96 zł brutto. Trzynastka trafiła do wszystkich osób, które na 31 marca br. miały prawo do wypłaty renty lub emerytury albo innego długoterminowego świadczenia wypłacanego przez ZUS.

Zobacz także:

Concert Week. Akcja Live Nation dzięki, której możecie wygrać bilety

W Krakowie cały czas działa okno życia dla zwierząt

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności