Znakomita informacja od krakowskiego lotniska

Materiały prasowe
Znakomita informacja od krakowskiego lotniska

Krakowskie lotnisko pochwaliło się świetną wiadomością. Dzisiaj wieczorem, w ostatni dzień maja – po raz pierwszy w historii krakowskiego lotniska obsłużono milion pasażerów w ciągu jednego miesiąca. To rekordowy wynik dla krakowskiego portu lotniczego, wyjątkowe wydarzenia na mapie nie tylko polskich lotnisk regionalnych, a także w wymiarze europejskiej awiacji! Milionową pasażerką została pani Alicja.

reklama

„Większość z nas pamięta pusty terminal podczas pandemii, a potem zmniejszony ruch pasażerski spowodowany obostrzeniami dla podróżujących na całym świecie. Działamy cały czas w wyjątkowo skomplikowanym czasie stosunków międzynarodowych.”- powiedział  Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

reklama

„Tym bardziej jesteśmy dumni z dzisiejszego rekordu. To pasja do latania pasażerów odrodziła ruch lotniczy w Polsce i na całym świecie, dziękujemy za wybór oferty z siatki połączeń przewoźników na naszym lotnisku. Pełen szacunek i podziw za codzienny wysiłek dla całej drużyny Kraków Airport.
Dzięki wspólnej pracy zespołu krakowskiego lotniska, jeszcze niedawno nierealne do osiągnięcia cele, stały się rzeczywistością. Dziękujemy całej branży turystycznej Krakowa i Małopolski, za współpracę na każdym szczeblu i w każdym segmencie. To sukces Nas wszystkich.  Według prognoz jeszcze w tym roku obsłużymy 10 milionowego pasażera. Jest to kolejny argument na  dalszą konsekwentną potrzebę realizacji niezbędnych inwestycji. Lotnisko w Krakowie-Balicach służy nie tylko cywilnej części wpływając na rozwój gospodarczy naszego regionu, ale także jako lotnisko wojskowe przyczynia się do obronności Rzeczpospolitej.”
– dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności