Zlikwidowano sporą plantację konopi indyjskich. Pseudokibic został ujęty

Autor CowKrakowie.pl
Zlikwidowano sporą plantację konopi indyjskich. Pseudokibic został ujęty

Policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który w domu uprawiał konopie indyjskie.  Podczas przeszukania posesji, mundurowi zabezpieczyli 568 krzaków. 

reklama

Mundurowi ustalili, że w jednym z domów w powiecie wielickim znajduje się profesjonalna „plantacja” konopi. Informacje te okazały się trafne.

reklama

Kilka dni temu funkcjonariusze udali się pod wskazanym adres, gdzie zastali mężczyznę będącego w ich zainteresowaniu. Został on wylegitymowany, a następnie kryminalni przeszukali dom ujawniając wewnątrz pomieszczenia specjalnie przystosowane do uprawy konopi. W pokojach znajdowały się między innymi lampy grzewcze, system nawadniania, wentylatory oraz namioty szklarniane, a także podrobione dowody osobiste.

Przeszukano także jego auto

Przeszukano również pojazd należący do 31-latka, w którym znaleźli karczownik, taser oraz nóż z kaburą. Wszystkie rośliny oraz inne dowody rzeczowe zostały zabezpieczone. Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało jest powiązany ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów piłkarskich.

Usłyszał zarzuty uprawy, wytwarzania oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających, a także podrabiania w celu użycia za autentyczny dokumentów w postaci dowodów osobistych. 

Sąd wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności