Zdemolował tramwaj. Motorniczy ujął sprawcę

Autor CowKrakowie.pl
Zdemolował tramwaj. Motorniczy ujął sprawcę

Mężczyzna, który 18 maja rozbił szybę w jednym z krakowskich tramwajów jest już w rękach policji. Został ujęty przez pracownika MPK. 59-latek za swoje zachowanie odpowie przed wymiarem sprawiedliwości.

reklama

W sobotę, 18 maja mundurowi otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia drzwi w tramwaju w rejonie Ruczaju. Na miejscu policjanci ustalili, że jeden z pasażerów po tym jak opuścił tramwaj, szklaną butelką wybił szybę w drzwiach pojazdu i oddalił się z miejsca.

reklama

Sprawca przyjechał drugim tramwajem

Podczas oczekiwania na kolejny kurs na zajezdni motorniczy zauważył sprawcę, który przyjechał w to miejsce innym tramwajem. Wówczas postanowił on ująć mężczyznę, którego chwilę później przekazał w ręce stróżów prawa.

59-latek został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. Badanie trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Kara ta może być jednak wyższa, bowiem 59-latek działał w warunkach recydywy.

 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności