Zamek Królewski na Wawelu przygotował coś specjalnego

materiały prasowe
Zamek Królewski na Wawelu przygotował coś specjalnego

Na dziedzińcu arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu odbędzie się wyjątkowe muzyczne wydarzenie. Zespół składający się z niemal 100 młodych muzyków wykona twórczość Jana Karola Fydy – kompozytora okresu międzywojnia pochodzącego z Sądecczyzny, którego twórczość odnaleziono po 80 latach zapomnienia. 

reklama

Przed nami wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w ramach Nocy Muzeów. Koncert zaplanowano w najbliższy piątek, 17 maja o godzinie 19:00 na dziedzińcu arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu.

reklama

OR_KIESTRA Justyny Zawiślan – zespół składający się z niemal 100 młodych muzyków wykona twórczość Jana Karola Fydy – kompozytora okresu międzywojnia pochodzącego z Sądecczyzny, którego twórczość odnaleziono po 80 latach zapomnienia. 

Wydarzenie będzie miało charakter otwartej próby zespołu orkiestrowo-chóralnego – OR_KIESTRA będzie prezentowała materiał grany na koncertach twórczości Jana Karola Fydy, ale równocześnie wprowadzać do niego poprawki realizacyjne, powtarzać części lub opowiadać o utworach.

Wśród wykonywanych utworów Cykl Walców „Na pamiątkę” skomponowany pierwotnie w 1906 roku, Walc „Marie Klange„, Polonez na zaślubiny Polski z Bałtykiem oraz Marsz Pogrzebowy z okazji śmierci Józefa Piłsudskiego.

Więcej informacji o wydarzeniu i biletach znajdziecie pod tym linkiem.

"Plakat koncertu"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności