W niedzielę plenerowa impreza w Parku Lotników Polskich

Autor CowKrakowie.pl
W niedzielę plenerowa impreza w Parku Lotników Polskich

W niedzielę, 26 maja warto pojawić się przed TAURON Areną Kraków. W Parku Lotników Polskich odbędzie się Finał Święta Rodziny Krakowskiej. Przygotowano sporo atrakcji.

reklama

W niedzielę, na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków, odbędzie się finał Święta Krakowskiej Rodziny. Blisko 70 podmiotów miejskich oraz firm, w tym m.in. partnerzy miejskiego programu Krakowska Karta Rodzinna 3+, przygotują prezentacje swojej działalności, konkursy z nagrodami oraz animacje dla dzieci i rodzin.

reklama

Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z ofertą miasta dla krakowskich rodzin z zakresu aktywności sportowych i rekreacyjnych, kultury, edukacji, ochrony zdrowia, bezpieczeństwa.

Pokazy psów ratowniczych, bezpłatne badania, akcja krwiodawstwa…

Pokazy służb mundurowych

Jak co roku, dużą publiczność zgromadzą zapewne pokazy psów ratowniczych oraz wyposażenia, sprzętu i pojazdów służb mundurowych (straży pożarnej, straży miejskiej, straży granicznej, policji i wojska). Tylko podczas Święta będzie można obejrzeć i zasiąść za kierownicą autobusu elektrycznego, czy minizamiatarki ulic.

Sportowym akcentem będą gry i zabawy manualne dla osób w każdym wieku: badminton, bule, skakanki, fitness z instruktorem Dominiką Waksmundzką w ramach kampanii „Kraków w formie”, nordic walking, trening lekkoatletyczny dla dzieci.

Podczas wydarzenia będzie można bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne (np. mammografię dla kobiet), zasięgnąć porad zdrowotnych, w tym psychologicznych (z zakresu e-uzależnień) oraz wziąć udział w dobroczynnej akcji krwiodawstwa i adopcji bezdomnych zwierząt.

Dla najmłodszych zostanie zorganizowana strefa zabaw („dmuchańce”), a dla rodziców – strefa relaksu i gastronomii. Wszystkie dzieci szczególnie zapraszamy na stoisko interaktywne „Kreatech” na zajęcia z robotyki (nauki programowania z Lego) oraz na spektakl ekologiczny „Ekosystem” przygotowany przez MOPS. Program wydarzenia wzbogacą występy artystyczne dzieci, młodzieży i seniorów oraz o godz. 18.00 koncert zespołu Latające Talerze.

Zobacz także:

Znów zobaczymy Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle

Do Krakowa przyjedzie Cyrk Korona. Zobacz „NOWE SHOW jak z bajki” 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności