To wydarzenie przyciąga tłumy krakowian i turystów. Kolejna edycja Dni Owada już wkrótce

Autor CowKrakowie.pl
To wydarzenie przyciąga tłumy krakowian i turystów. Kolejna edycja Dni Owada już wkrótce

W dniach od 24-26 maja pod hasłem „Owady piękne i różnorodne” odbędą się XXII Ogólnopolskie Dni Owada. Na to wyjątkowe wydarzenie organizatorzy zapraszają do budynku Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

reklama

Podczas Dni Owada w dniach od 24 maja do 26 maja w godzinach od 10:00 do 16:00 prezentowane będą kolekcje krajowych oraz egzotycznych żywych owadów. Organizatorzy zaplanowani również pokaz żywych motyli, prezentacje uli oraz seanse filmów entomologicznych malowanych piaskiem. W trakcie wydarzenia będzie można także zobaczyć fotografie o tematyce entomologicznej.

reklama
Dzień Owada

Specjalne atrakcje przygotowano także dla dzieci. Podczas XXII Ogólnopolskich Dni Owada najmłodsi będą mogli zagrać w grę terenową, wziąć udział w warsztatach z tworzenia domków dla owadów czy w zajęciach plastycznych. Dodatkowo w piątek 24 maja w Auli Centrum Kongresowego w Budynku Wydziału Leśnego odbędą się wykłady popularnonaukowe dla dzieci.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty obowiązują zapisy: utw@urk.edu.pl lub sms 516 549 361

Przeczytaj także:

Przed Galerią Kazimierz pojawi się Miasteczko Festiwalowe FMF 2024

Dni Huty za pasem. Te gwiazdy wystąpią na scenie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności