Ten typ tramwaju nie kursował nigdy w Krakowie [ZDJĘCIA]

Autor CowKrakowie.pl
Ten typ tramwaju nie kursował nigdy w Krakowie [ZDJĘCIA]

To będzie gratka dla fanów krakowskiej komunikacji miejskiej i historycznych tramwajów. Kraków zyskał wyjątkowy tramwaj historyczny sprzed 100 lat.

reklama

W tym roku do kolekcji historycznych tramwajów MPK SA w Krakowie dołączył wyjątkowy wagon. To pochodzący z lat 30. XX wieku wagon doczepny o nazwie Wismar o numerze 506. 

reklama

Twórcy tego tramwaju już na początku XX wieku zaprojektowali w jego części środkowej niskopodłogowe wejście. To jedna z zaledwie kilku konstrukcji tego typu, w którym takie rozwiązanie wtedy zastosowano. Także wnętrze wagonu zostało wykonane z dbałością o jak największy komfort jadących. Były tam miękkie siedzenia i chromowane elementy wyposażenia. Cała konstrukcja została wykonana z lekkich profili stalowych, połączonych nitami i wzmocniona drewnianym wypełnieniem. To gwarantowało lekkość tramwaju, a jednocześnie sprawiało, że wagon zyskiwał nowoczesny wygląd.

Ten typ tramwaju nie kursował nigdy w Krakowie, ale charakteryzuje się na tyle wyjątkową konstrukcją, że zdecydowaliśmy się na dołączenie go do naszej kolekcji historycznych pojazdów. Na pewno jest ważnym elementem historii rozwoju komunikacji tramwajowej w Polsce i jestem pewny, że zachwyci każdego pasażera – wyjaśniał podczas prezentacji Mariusz Szałkowski, wiceprezes zarządu MPK SA w Krakowie.

Czekamy z niecierpliwością, kiedy zabytkowy tramwaj wyjedzie na miasto.

Fot. MPK

"Zabytkowy tramwaj"
"Zabytkowy tramwaj"
"Zabytkowy tramwaj"
"Zabytkowy tramwaj"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności