Syryjczycy chcieli oszukać Straż Graniczną na lotnisku

Autor CowKrakowie.pl
Syryjczycy chcieli oszukać Straż Graniczną na lotnisku

Funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy pełnili służbę na krakowskim lotnisku zatrzymali obywateli Syrii. Ujęte osoby przyleciały do Krakowa samolotem rejsowym z Aten.

reklama

Zatrzymani cudzoziemcy to mężczyźni w wieku 18, 21 oraz 27 lat. Wszyscy trzej nie posiadali dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium Polski. Dodatkowo podczas kontroli posłużyli się odpowiednio: przerobionym greckim dokumentem osobistym, podrobionym rumuńskim dowodem osobistym i przerobionym marokańskim paszportem.

reklama

18-latek posłużył się przerobionym greckim dowodem osobistym. Dokument figurował w bazie jako przedmiot podlegający zatrzymaniu. Ponadto dane daktyloskopijne młodego Syryjczyka figurowały w dostępnych bazach służb jako obywatela państwa trzeciego podlegającego decyzji nakazującej powrót. Dokument został zatrzymany. Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał się karze w wymiarze 4 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 3 lata, orzeczenie dozoru kuratora w okresie próby, podaniem wyroku do publicznej wiadomości przez okres 6 miesięcy oraz pokryciem kosztów postępowania sądowego.

21-latek w trakcie legitymowania posłużył się podrobionym rumuńskim dowodem osobistym. Dokument oraz dane osobowe nie figurowały w systemach poszukiwawczych SG. Mężczyzna w trakcie czynności okazał dobrowolnie cudzy autentyczny syryjski paszport, dokument oraz dane osobowe również nie figurowały w systemach poszukiwawczych SG. Dokumenty zostały zatrzymane. Za popełnione przestępstwo obywatel Syrii otrzymał karę 4 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat, pokrycie kosztów postępowania sądowego i  podanie wyroku do publicznej wiadomości przez okres 6 miesięcy.

Zatrzymany 27-letni obywatel Syrii w trakcie kontroli posłużył się przerobionym marokańskim paszportem. W paszporcie ujawniono również podrobioną polską wizę Schengen oraz fałszywy polski stempel kontroli granicznej z PSG Warszawa–Okęcie. Dokumenty zostały zatrzymane. Mężczyzna otrzymał karę 4 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 3 lata, orzeczenie dozoru kuratora w okresie próby, pokrycie kosztów postępowania sądowego.

Wobec zatrzymanych obywateli Syrii Komendant Straży Granicznej wszczął  postępowania administracyjne o zobowiązaniu cudzoziemców do powrotu. Jednocześnie zastosował środki alternatywne wobec mężczyzn, w których zobowiązał ich do zgłaszania się w każdy pierwszy wtorek miesiąca do Komendanta Placówki SG w Krakowie-Balicach.

Zobacz także:

Nie tylko Zalew Nowohucki. Tutaj także możecie podziwiać kolorowe fontanny [ZDJĘCIA]

Mundurowi zlikwidowali dwa punkty dilerskie na terenie Krakowa

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności