Strzelał do mężczyzny na ul. Szewskiej. Policja zatrzymała napastnika

Autor CowKrakowie.pl
Strzelał do mężczyzny na ul. Szewskiej. Policja zatrzymała napastnika

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który oddał strzały do przypadkowej osoby na ul. Szewskiej w Krakowie. Jego zachowanie zakwalifikowane zostało jako występek o charakterze chuligańskim.

reklama

Kilka dni temu na łamach CowKrakowie.pl, informowaliśmy o niebezpiecznym zdarzeniu, które miało miejsce na ul. Szewskiej w Krakowie. Dziś policja poinformowała, że napastnik został przez nich ujęty.

reklama

3 maja br., w godzinach porannych do mężczyzny siedzącego na chodniku przy ul. Szewskiej podszedł inny mężczyzna, który po wymianie kilku zdań wyciągnął z kieszeni pistolet i oddał w jego kierunku kilka strzałów. Jak się okazało, była to wiatrówka strzelająca śrutami.

Poszkodowany trafił do szpitala

Zaatakowany mężczyzna został przewieziony do szpitala, natomiast sprawca oddalił się z miejsca. Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli m.in. zapisy ze wszystkich dostępnych monitoringów, na których  zarejestrowany został  wizerunek sprawcy.

Ustalono personalia

Kryminalni ustalili, gdzie napastnik może przebywać. 9 maja br. udali się do jednego z domów w zachodniej części miasta, gdzie zatrzymali podejrzewanego 29-latka. Tego samego dnia, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, natomiast dzisiaj usłyszał on zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu innej osoby.

Dodatkowo jego zachowanie zakwalifikowane zostało jako występek o charakterze chuligańskim. 29-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

Nowa linia lotnicza pojawi się na krakowskim lotnisku. Polecimy nią do Kuwejtu

Dzik został zabrany na komendę

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności