Sprawca oddalił się przed przyjazdem policji. Po chwili został ujęty

Autor CowKrakowie.pl
Sprawca oddalił się przed przyjazdem policji. Po chwili został ujęty

W ręce mundurowych z Krakowa wpadł 23-latek, który zniszczył elewację zabytkowego budynku w centrum miasta. Mężczyzna usłyszał zarzut.

reklama

Kilka dni temu policjanci otrzymali zgłoszenie o niszczeniu elewacji zabytkowego budynku na terenie Starego Miasta. Na miejsce zdarzenia po krótkiej chwili przybył patrol.

reklama

Policjanci potwierdzili, że elewacja kamienicy została pomalowana farbą, a sprawca oddalił się przez ich przyjazdem. Świadek zdarzenia przekazał funkcjonariuszom rysopisy wandala oraz kobiety, która mu towarzyszyła. Mundurowi postanowili sprawdzić przyległe ulice w poszukiwaniu mężczyzny, który naniósł bohomazy na budynek.

Już po chwili zauważyli idącą parę, która odpowiadała podanemu przez świadka rysopisowi. Wylegitymowanymi okazali się być 23-letni mieszkaniec Krakowa oraz jego 21-letnia znajoma.

Mężczyzna miał ubrudzone farbą ręce, policjanci znaleźli przy nim pojemniki z farbami w sprayu. 23-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Mężczyźnie przedstawiono zarzut niszczenia zabytku, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. 

Zobacz także:

Dzik został zabrany na komendę

Zobacz za darmo multimedialną wystawę

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności