Remont al. Solidarności. Prezydent Krakowa wydał polecenie

Autor CowKrakowie.pl
Remont al. Solidarności. Prezydent Krakowa wydał polecenie

Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski podjął decyzję, że remont nakładkowy prowadzony na al. Solidarności zostanie objęty większym zakresem. Pierwotnie prace miały być prowadzone na wybranych odcinkach.

reklama

Krakowski Magistrat poinformował, że zakres prac remontu nakładkowego na al. Solidarności zostanie poszerzony. Na polecenie prezydenta Aleksandra Miszalskiego prace obejmą całość drogi. Dzięki tej decyzji docelowo wyremontowany zostanie odcinek od pl. Centralnego do ul. Bulwarowej.

reklama

Od piątku, 24 maja, zaplanowano frezowanie nawierzchni i układanie masy bitumicznej na jezdni, od strony ulicy Struga. Prace bitumiczne będą wykonywane nocami: z 24 na 25 maja, z 26 na 27 maja, z 27 na 28 maja i z 28 na 29 maja. W tym czasie ekipa brukarska zajmie się drugą stroną od ul. Orkana.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa przypomina

Przygotowywana jest gruntowna przebudowa alei Solidarności wraz z realizacją zbiorników retencyjnych. Te prace będą wykonywane za kilka lat. W związku z odsunięciem w czasie gruntownej przebudowy konieczne było zrealizowanie pilnych prac remontowych, ułatwiających codzienne przemieszczanie się mieszkańców.

Zobacz także:

Już 29 maja otwarcie wszystkich stref. Czeka na was 36 zjeżdżalni wodnych i nie tylko

Dni Nowej Huty 2024. Wiemy, jakie gwiazdy wystąpią

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności