Przed TAURON Areną Kraków odbędzie się rodzinna impreza [PROGRAM]

Autor CowKrakowie.pl
Przed TAURON Areną Kraków odbędzie się rodzinna impreza [PROGRAM]

Takiego wydarzenia mieszkańcy Krakowa nie mogą przegapić. Na terenie Parku Lotników Polskich odbędzie się finał „Święta Rodziny Krakowskiej”. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji.

reklama

W tym roku finałowe wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 26 maja. Natomiast już od piątku miejskie instytucje oraz firmy, które na co dzień zajmują się organizacją zajęć dla rodzin, otworzą swoje podwoje, organizując wiele atrakcji. Przez trzy dni partnerzy święta zorganizują pikniki rodzinne, konkursy plastyczne, spacery tematyczne, gry terenowe, wystawy z oprowadzeniem, akcje z zakresu ochrony zdrowia, a nawet wiślany spływ na galarze.

reklama

Piknik przed TAURON Areną Kraków

26 maja w godzinach od 11:00 do 19:00, przy TAURON Arenie Kraków, odbędzie się finał Święta Krakowskiej Rodziny. Blisko 70 podmiotów miejskich oraz firm, w tym m.in. partnerzy miejskiego programu Krakowska Karta Rodzinna 3+, przygotują prezentacje swojej działalności, konkursy z nagrodami oraz animacje dla dzieci i rodzin.

Pokazy psów ratowniczych, bezpłatne badania, akcja krwiodawstwa…

Jak co roku, dużą publiczność zgromadzą zapewne pokazy psów ratowniczych oraz wyposażenia, sprzętu i pojazdów służb mundurowych (straży pożarnej, straży miejskiej, straży granicznej, policji i wojska). Tylko podczas Święta będzie można obejrzeć i zasiąść za kierownicą autobusu elektrycznego, czy minizamiatarki ulic.

Sportowym akcentem będą gry i zabawy manualne dla osób w każdym wieku: badminton, bule, skakanki, fitness z instruktorem Dominiką Waksmundzką w ramach kampanii „Kraków w formie”, nordic walking, trening lekkoatletyczny dla dzieci.

Podczas wydarzenia będzie można bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne (np. mammografię dla kobiet), zasięgnąć porad zdrowotnych, w tym psychologicznych (z zakresu e-uzależnień) oraz wziąć udział w dobroczynnej akcji krwiodawstwa i adopcji bezdomnych zwierząt.

Dla najmłodszych zostanie zorganizowana strefa zabaw („dmuchańce”), a dla rodziców – strefa relaksu i gastronomii. Wszystkie dzieci szczególnie zapraszamy na stoisko interaktywne „Kreatech” na zajęcia z robotyki (nauki programowania z Lego) oraz na spektakl ekologiczny „Ekosystem” przygotowany przez MOPS. Program wydarzenia wzbogacą występy artystyczne dzieci, młodzieży i seniorów oraz o godz. 18.00 koncert zespołu Latające Talerze.

Zobacz także:

Na Kurdwanowie szykuje się świetna impreza. Zapiszcie tę datę w kalendarzu

Zaczarowany Dzień w Ogrodzie Botanicznym. Wstęp bezpłatny

Parada Smoków Kraków 2024. Poszukiwani są wolontariusze

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności