Przed nami Dni Wolności i Praw Obywatelskich w Krakowie [PROGRAM]

Autor CowKrakowie.pl
Przed nami Dni Wolności i Praw Obywatelskich w Krakowie [PROGRAM]

Przed nami Dni Wolności i Praw Obywatelskich w Krakowie. Na terenie miasta zaplanowano sporo wydarzeń. Nie zabraknie także koncertu. Poznaj szczegóły wydarzeń.

reklama

Obchody krakowskich Dni Wolności i Praw Obywatelskich rozpoczną się w niedzielę, 2 czerwca w Nowej Hucie i na Błoniach, ale nie zabraknie też wydarzeń na Rynku Głównym.

reklama

W niedzielę, 2 czerwca, o godz. 10.00 na krakowskich Błoniach wystartuje Sztafeta Wolności, której trasa przebiegać będzie od Kamienia Papieskiego przy al. 3 Maja do Cichego Kącika, następnie wzdłuż ul. Piastowskiej, Rudawy i al. F. Focha do hotelu Cracovia i do Kamienia Papieskiego. Trasę będą wyznaczać „etapy wolności” – wypisane na alejkach historyczne wydarzenia, które doprowadziły Polskę do Unii Europejskiej.

Równocześnie w Nowej Hucie w godz. 10.00–16.00 za pomnikiem Solidarności przy placu Centralnym trwać będzie Piknik Wolności – strefa organizacji pozarządowych, gdzie przewidziano szereg atrakcji dla dorosłych i dzieci, w tym konkursy i występy artystyczne.

Tego dnia główne uroczystości obchodów Dni Wolności i Praw Obywatelskich w Małopolsce uświetni otwarcie wystawy plenerowej w Muzeum Nowej Huty o godz. 15.30 oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Solidarności przy placu Centralnym o godz. 16.30.

O godz. 17.00 na scenie przed Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się uroczystość wręczenia medali „Dziękujemy za wolność”. Są przyznawane osobom, które w okresie PRL działały na rzecz odzyskania wolności, były prześladowane i więzione oraz na różne sposoby wspierały tę walkę. A wieczorem, o godz. 19.00 na scenie przed NCK odbędzie się koncert zespołu Chłopcy z Placu Broni pod hasłem „Wolność kocham i rozumiem”.

We wtorek, 4 czerwca, na godz. 19.45 zapraszamy na Rynek Główny, gdzie rozpocznie się „Polonez Wolności”, na który złożą się korowód poprowadzony przez Balet Cracovia Danza z Rynku Głównego przez ul. Floriańską do Barbakanu, a następnie Plantami do skweru Andrzeja Wajdy. Tam będą zbierane do urny symboliczne karty z nadrukiem „Dziękujemy za Wolność”. Uroczystości zakończy o godz. 21.00 pokaz multimedialny.

Podczas obchodów będą zbierane podpisy pod inicjatywą ustanowienia 4 czerwca świętem państwowym.

Dni Wolności i Praw Obywatelskich w Krakowie
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności