Przed Galerią Kazimierz pojawi się miasteczko festiwalowe. Warto tutaj się pojawić

Autor CowKrakowie.pl
Przed Galerią Kazimierz pojawi się miasteczko festiwalowe. Warto tutaj się pojawić

Przed Galerią Kazimierz pojawi się ponownie Miasteczko Festiwalowe FMF. W dniach 24–26 maja warto odwiedzić to miejsce. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji.

reklama

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to koncerty z udziałem znakomitych orkiestr i chórów, kameralne występy cenionych solistów, spotkania z artystami i wiele więcej. Ważną częścią programu jest Miasteczko Festiwalowe, które wypełni teren Galerii Kazimierz wspólną zabawą, nauką i sztuką. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne – niektóre wymagają jedynie wcześniejszego pobrania wejściówki.

reklama

Co przygotowano?

Ozdabianie twarzy inspirowanymi Afryką wzorami, wspólne malowanie wielkoformatowej dżungli czy tworzenie kukiełki lwa z imponującą grzywą – to tylko kilka spośród aktywności dla najmłodszych, które poprowadzą doświadczone animatorki i animatorzy. Mottem spajającym różnorodne warsztaty w Miasteczku Festiwalowym są słowa z utworu otwierającego „Króla lwa”: „Krąg życia niech trwa”.

W programie warsztatów rozwijających wyobraźnię i plastyczne talenty dzieci znajdziemy też tak wyjątkowe propozycje jak powrót do początków animacji, kiedy w ruch wprawiano prawdziwe rysunki. Z pomocą ołówka, kredek i kawałka papieru uczestnicy spotkania stworzą nowe historie o Simbie i jego przyjaciołach. Każdy będzie mógł się poczuć jak filmowiec animator, wprawiając swoje rysunki w ruch. Z kolei uczestnicy warsztatów upcyklingowych przygotują własne ozdoby na ścianę, przy okazji poznając bioróżnorodność afrykańskiej sawanny. Przede wszystkim jednak przekonają się, że z odrobiną kreatywności „śmieci” mogą znaleźć nowe życie i przemienić się w prawdziwe skarby.

W Miasteczku Festiwalowym FMF nie może zabraknąć muzyki gwarantującej dobrą atmosferę. Podczas integracyjnego koncertu „Kraina afrykańskich rytmów” wyruszymy w niezapomnianą podróż, w której każdy będzie twórcą i wykonawcą utworów. Oprócz tego na scenie Miasteczka wystąpi zespół Drum Syndrome, tworzony przede wszystkim przez osoby z zespołem Downa. Młodzi artyści dzięki wspólnemu graniu rozwijają nie tylko zdolności muzyczne, ale też podnoszą poczucie własnej wartości. Bębnienie pozwala wyrażać siebie przez dźwięk oraz nawiązywać relacje między wykonawcami a publicznością.

Interakcji należy się spodziewać także podczas spektaklu „Robale”, pełnego różnorodnych lalek i muzyki. Widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska, niczym przez lupę, dużym i małym owadom potocznie nazywanym robalami. Poszerzaniu wiedzy poprzez zabawę posłużą również quizy o tematyce filmowej.

Pełny program Miasteczka Festiwalowego jest dostępny na stronie FMF. Bezpłatne wejściówki będą dystrybuowane na platformie KBF: Bilety.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności