Ogromna akcja policji w Krakowie. Wystawiono mandaty na kwotę 61 tys. złotych

Autor CowKrakowie.pl
Ogromna akcja policji w Krakowie. Wystawiono mandaty na kwotę 61 tys. złotych

Krakowscy mundurowi przeprowadzili działania wymierzone na eliminowanie zjawiska nielegalnych wyścigów na terenie miasta i jego okolic.

reklama

Mandaty na łączną kwotę 61 tys. złotych, zatrzymane dowody rejestracyjne – to wynik kolejnej akcji policji, skierowanej przeciwko nielegalnym wyścigom na terenie Krakowa i okolic.

reklama

13 maja policjanci z drogówki przeprowadzili działania wymierzone na eliminowanie zjawiska nielegalnych wyścigów na terenie miasta i jego okolic. Patrole funkcjonariuszy pojawiły się w miejscach, w których według uzyskanych informacji dochodziło wcześniej do organizowania tego typu wydarzeń. Podczas akcji policjanci zwracali szczególna uwagę na przekraczanie prędkości, niebezpieczne manewry i brak wymaganych dokumentów, poziom hałasu, emisję spalin, obowiązkowe wyposażenie oraz ewentualne niezgodne z przepisami zmiany techniczne w pojazdach.

Funkcjonariusze przeprowadzili 75 kontroli pojazdów, w trakcie których nałożyli na kierujących pojazdami 46 mandatów karnych na łączną kwotę 61 tys. złotych, zatrzymano 28 dowodów rejestracyjnych w związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów, natomiast w 2 przypadkach interwencje zakończyły się sporządzeniem wniosków o ukaranie do sądu.

Ponadto funkcjonariusze ujawnili 2 kierujących z czego jeden z nich był pod wpływem alkoholu zaś drugi pod wpływem środków odurzających.

Zobacz także:

Nie zgłosili się do kwalifikacji wojskowej. Mają zostać doprowadzeni przez policję

Złodziej – nieudacznik. Ośmieszył się i został ujęty

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności