Nowa atrakcja w Krakowie. Niebawem otwarcie

Autor CowKrakowie.pl
Nowa atrakcja w Krakowie. Niebawem otwarcie

Już tylko miesiąc został do otwarcia nowego miejsca w Krakowie. Mowa o Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon. Miejsce zostanie udostępnione od 21 i 22 czerwca 2024 r. Bilety są już dostępne.

reklama

Jakie atrakcje znajdą się wewnątrz budynku?

– wystawa stała o człowieku z interaktywnymi eksponatami do samodzielnego eksperymentowania (ekspozycja będzie podzielona na 5 części tematycznych) – to przynajmniej kilka godzin doświadczeń i zabawy z nauką w tle,
– laboratorium chemiczne,
– laboratorium fizyczne,
– laboratorium biologiczne z dostępem do szklarni,
– laboratorium z zapleczem kuchennym,
– pracownia robotyczna z dostępem do drukarek 3D, wycinarek laserowych itp.,
– pracownia do prowadzenia zajęć technicznych,
– dziecięca akademia rozwoju młodszych dzieci,
– strefa emocji,
– aula oraz sale konferencyjne, która wykorzystywać będziemy m.in. na potrzeby pokazów popularnonaukowych,
– wystawy czasowe.

reklama

22 czerwca piknik

Przygotowaliśmy dla Was piknik pełen atrakcji na świeżym powietrzu! Foodtrucki, scena z wyśmienitymi artystami i wiele, wiele więcej!  Niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w fascynujący świat nauki i odkryć nieskończone możliwości, jakie niesie za sobą poznawanie świata – zapraszają organizatorzy.

Na terenie Cogiteonu będzie ponad 100 interaktywnych urządzeń przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania. Oprócz tego zajęcia będą prowadzone w 6 specjalistycznych laboratoriach i pracowniach, akademii dziecięcej oraz strefie emocji. 

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon znajduje się przy al. gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego w sąsiedztwie pasa startowego dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności