Namierzył swój telefon i wspólnie z policją ujął złodzieja

Autor CowKrakowie.pl
Namierzył swój telefon i wspólnie z policją ujął złodzieja

Mężczyzna ukradł telefon wart ok. 7 tys. złotych. Dzięki technologii udało się go namierzyć w Nowej Hucie. Teraz za kradzież odpowie przed sądem.

reklama

Krakowscy mundurowi udali się na jedną z ulic w Nowej Hucie, gdzie według zgłaszającego miał logować się skradziony mu wcześniej telefon. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który przekazał, że kilka godzin wcześniej jadąc tramwajem, zorientował się, że nie ma przy sobie telefonu komórkowego.

reklama

Mężczyzna niezwłocznie wrócił na pętlę tramwajową, gdzie wsiadał do tramwaju, jednak poszukiwania telefonu w tym miejscu nie przyniosły efektu. Ponadto zgłaszający napotkał tam przypadkowego mężczyznę, któremu opisał utracony telefon, jednak ten przekazał, że nic nie wie na ten temat.

Namierzył telefon

Zgłaszający powrócił do domu, uruchomił program, który wskazał dokładną lokalizację urządzenia. W związku z tym udał się on pod wskazany adres, a następnie powiadomił o tym fakcie policjantów. Po przybyciu na miejsce zgłaszający wskazał funkcjonariuszom osobę siedzącą na ławce, twierdząc, że jest to ten sam mężczyzna, z którym rozmawiał wcześniej na pętli tramwajowej.

Posiadał przy sobie skradziony telefon

Policjanci natychmiast wylegitymowali 39-latka, który jak się okazało, posiadał przy sobie telefon zgłaszającego. 39-latek został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. Jeszcze tego samego dnia usłyszał on zarzut kradzieży telefonu komórkowego, którego wartość zgłaszający wycenił na ponad 7 tysięcy złotych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także:

MPK podjęło decyzję! Pasażerowie będą zadowoleni

Tramwaj zjedzie pod ziemię. Tunel będzie miał ponad 1,2 km [WIZUALIZACJE]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności