Na zbiorniku Bonarka ujęto kłusownika

Autor CowKrakowie.pl
Na zbiorniku Bonarka ujęto kłusownika

Na zbiorniku Bonarka ujęty został mężczyzna, który chciał ukraść ryby. Za nielegalny połów ryb grozi kara finansowa oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

reklama

Wędkować na zbiorniku Bonarka mogą osoby, które posiadają kartę wędkarską i wykupione pozwolenie na 2024 rok. Zaznaczamy, że ten teren należy do Małopolskiego Związku Wędkarskiego, który swoją siedzibę ma w Wieliczce.

reklama

Złapano kłusownika

Kilka dni temu na terenie tego stawu złapany został kłusownik. Mężczyzna został ujawniony przez Straż Rybacką. Dokonywał nielegalnego połowu i chciał ukraść ryby – chował je do skutera. Sprawa została przekazana funkcjonariuszom policji.

Małopolski Związek Wędkarski ma pod opieką także inne zbiorniki, a są to łowiska: MZW Brzegi, MZW Lin-w Gdowie, Staw Grabówki, Staw Lednica, Staw w Parku Mickiewicza w Wieliczce, Staw Szlachetny przy ul. Baryckiej i wspomniana Bonarka.

Zezwolenia już na ten rok nie kupicie

Na wody MZP pozwolenia na ten rok już nie kupicie. Zgodnie z uchwałą podjętą na zebraniu walnym sprawozdawczym w 2022 roku o ograniczeniu ilości sprzedawanych zezwoleń do 700 sztuk, wędkarze informują że limit zezwoleń się wyczerpał.

Zezwolenie jednodniowe

Jeżeli chcecie wędkować m.in. na Bonarce i macie kartę wędkarską, to jest jeszcze możliwość wykupienia jednodniowego pozwolenia, które obowiązuje w godzinach od 6 do 21. (Upoważnia tylko do połowu na łowiskach: „Lin” w Gdowie, „Bonarka” w Krakowie „Park Mickiewicza” w Wieliczce.)

Na wszystkich łowiskach mata wędkarska do bezpiecznego odhaczania ryb jest obowiązkowa. Zezwolenie kosztuje 30zł. Z pełnym regulaminem i zasadami wykupu pozwolenia dostępne jest tutaj.

Zobacz także:

Życie mężczyzny było zagrożone. Akcja ratunkowa na ul. Lubicz

Strażnicy miejscy pojawili się na placach zabaw

Sklep Alma przy ul. Pilotów zakończył działalność

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności