Mundurowi zlikwidowali dwa punkty dilerskie na terenie Krakowa

Autor CowKrakowie.pl
Mundurowi zlikwidowali dwa punkty dilerskie na terenie Krakowa

Narkotyki nie trafią na rynek. Funkcjonariusze policji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy trudnili się rozprowadzaniem nielegalnych substancji. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

reklama

Funkcjonariusze ustalili, że w dwóch mieszkaniach na Grzegórzkach dochodzi do dystrybucji narkotyków, dlatego udali się pod wskazane adresy. Mundurowi pod jednym z nich, podczas obserwacji zauważyli mężczyznę spacerującego z psem, który wyglądem odpowiadał rysopisowi osoby będącej w ich zainteresowaniu. Drugi z podejrzanych jak się okazało, przebywał w tym czasie w mieszkaniu. Podczas interwencji, zarówno 21-latek oraz 32-latek zachowywali się nerwowo, co dodatkowo utwierdziło policjantów w przekonaniu, że mężczyźni mogą posiadać środki odurzające.

reklama

Pies tropiący w akcji

Do akcji wkroczyli funkcjonariusze wraz z psem tropiącym, który natychmiast wskazał miejsca ukrycia narkotyków. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę. Do policyjnej jednostki trafiły również wszystkie zatrzymane substancje i przedmioty zabezpieczone w trakcie przeszukania. Po zważeniu i zbadaniu substancji testerami narkotykowymi okazało się, że są to blisko 2 kg marihuany, 200 gramów mefedronu, 240 gramów amfetaminy oraz waga elektroniczna, młynek oraz pakowarki próżniowe.

Usłyszeli zarzuty

Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi im kara do 10 lat więzienia, oraz zarzut przygotowania do wprowadzania ich do obrotu co zagrożone jest karą nawet 12-lat pozbawienia wolności.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec obu mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego,  a także zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

Tego nikt się nie spodziewał! Wyjątkowe znalezisko w Krakowie [ZDJĘCIA]

Życie mężczyzny było zagrożone. Akcja ratunkowa na ul. Lubicz

Wrócił samolotem z Hiszpanii. Na lotnisku czekała na niego policja

Nielegalne wyścigi. Dokonano kontroli 53 kierujących pojazdami

"Narkotyki"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności