Mieli znaczne ilości narkotyków. Zatrzymano dwóch mieszkańców Krakowa [ZDJĘCIA, VIDEO]

Autor CowKrakowie.pl
Mieli znaczne ilości narkotyków. Zatrzymano dwóch mieszkańców Krakowa [ZDJĘCIA, VIDEO]

Rozprowadzali narkotyki na terenie Krakowa. Mundurowi zatrzymali dwie osoby, które miały przy sobie spore ilości niedozwolonych środków. Decyzją sądu 30 i 34 latek zostali tymczasowo aresztowani.

reklama

Kilka dni temu krakowscy kryminalni, prowadząc obserwację, na jednej z ulic na terenie Ruczaju zauważyli samochód, w którym według posiadanych informacji, kierujący miał ukrywać narkotyki. Kiedy 34-latek zatrzymał się na jednym z parkingów i wyszedł z pojazdu, funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję.

reklama

Przeszukano samochód

W związku z podejrzeniem, że w pojeździe mogą znajdować się znaczne ilości środków odurzających, policjanci dokonali przeszukania pojazdu. W części ładunkowej samochodu kryminalni zauważyli przebudowaną podłogę przykrytą paczkami chipsów. Po wyładowaniu paczek okazało się, że w podłodze znajduje się skrytka, w której ukryta była reklamówka z pieniędzmi w kwocie 1 000 000 koron czeskich (równowartość ok. 170 tysięcy złotych) oraz kilka kompletów kluczy.

Pies tropiący w akcji

"narkotyki"
Fot. Policja

Na miejsce zadysponowano funkcjonariuszkę z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie wraz z psem tropiącym. Czujny nos psa o imieniu Suzi przeszkolonego do wykrywania środków odurzających i waluty wyczuł, że w samochodzie mogły znajdować się narkotyki.  Jeszcze tego samego dnia policjanci przy wsparciu funkcjonariuszki z Izby Celno-Skarbowej oraz psa będącego pod jej opieką, przeszukali mieszkanie mężczyzny na krakowskim Ruczaju.

W trakcie przeszukania lokalu ujawnione zostały środki odurzające. Tego samego dnia przeszukane zostało też mieszkanie na terenie Grzegórzek, gdzie miał przebywać drugi z mężczyzn, który zajmuje się dilerką. Drzwi otworzył 30-latek będący w zainteresowaniu funkcjonariuszy. W wyniku przeszukania wszystkich pomieszczeń, lokali użytkowych i pojazdów należących do dilerów kryminalni zabezpieczyli blisko 21 kilogramów marihuany, 7 kilogramów mefedronu oraz 240 gramów kokainy.

Obaj mężczyźni trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków.  Sąd wobec 30 i 34-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

"narkotyki"
Fot. Policja
"narkotyki"
Fot. Policja
"narkotyki"
Fot. Policja
"Pieniądze na stole"
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności