Mają ich! Dwóch mężczyzn zatrzymanych w Podgórzu

Autor CowKrakowie.pl
Mają ich! Dwóch mężczyzn zatrzymanych w Podgórzu

Młodzi mężczyźni najbliższy czas spędzą za kratkami. Policjanci w Podgórzu zatrzymali dwóch 19-latków, którzy dokonywali oszustw.

reklama

2 maja br., kryminalni udali się do jednego z mieszkań w rejonie Podgórza. Na miejscu zastali dwóch 19-latków podejrzewanych o dokonanie w kwietniu br. kilku oszustw polegających na wyłudzaniu kodów BLIK, od osób, z którymi nawiązali kontakt telefoniczny. Oszuści między innymi wyszukiwali swoje ofiary na portalach ogłoszeniowych. Kontaktowali się ze sprzedającymi drobne przedmioty i namawiali ich do przekazania kodów BLIK w celu finalizacji transakcji.

reklama

Podawali się za pracowników banku

To nie jedyne przewinienia 19-latków. Innym razem oszuści, kontaktując się z pokrzywdzonymi, podawali się za pracowników banku i używając podstępu przekonywali rozmówców do wygenerowania, a następnie przekazania kodów BLIK, dzięki czemu przestępcy mogli  wypłacić gotówkę z bankomatów zlokalizowanych na terenie Krakowa.

W sumie 19-latkowie oszukali swoje ofiary na blisko 15 tysięcy złotych. Oboje usłyszeli zarzuty oszustwa, za co kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec 19-latków tymczasowy areszt na 3 miesiące.  

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

Pobicie w okolicy Tomexu. Poszkodowany trafił do szpitala

Okradł lombard. Zaniósł łupy do drugiego. To nie wszystko!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności