Magistrat otworzy swoje drzwi dla zwiedzających

Autor CowKrakowie.pl
Magistrat otworzy swoje drzwi dla zwiedzających

Magistrat w swoje progi mieszkańców Krakowa. Już w najbliższą niedzielę, 26 maja odbędzie się Dzień Otwarty Magistratu. Na gości czeka sporo atrakcji. Warto przyjść.

reklama

Wydarzenia w budynku przy placu Wszystkich Świętych 3–4 rozpoczną się już o godz. 10.00. Po zarejestrowaniu się będzie można odwiedzić sale im. Juliusza Lea oraz Kupiecką, w których rady dzielnic miasta Krakowa przygotowały specjalne prezentacje z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

reklama

Będzie można także odwiedzić gabinet przewodniczącego Rady Miasta Krakowa i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w zabytkowym fotelu, w którym zasiadał Józef Dietl, słynny prezydent Krakowa (1866–1874). Wejścia do gabinetu odbywać się będą w zorganizowanych grupach, począwszy od godz. 10.00, co pół godziny, z ostatnim wejściem o godz. 15.00.

Spacery z przewodnikami

Zwiedzanie magistrackich budynków to najbardziej popularna i ceniona atrakcja każdej edycji wydarzenia. Spacery w obydwu lokalizacjach odbywać się będą również w zorganizowanych grupach. Poprowadzą je znani i lubiani krakowscy przewodnicy. Aby wziąć udział w spacerze, należy się zapisać na oznaczonych stanowiskach, usytuowanych w wejściach do obu budynków.

  • pałac Wielopolskich, pl. Wszystkich Świętych 3–4: godz. 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00
  • ratusz podgórski, Rynek Podgórski 1: godz. 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, możliwy jednak po uprzedniej rejestracji na oznaczonych stanowiskach usytuowanych w wejściach do obydwu budynków. Równocześnie informujemy, że udział w Dniu Otwartym Magistratu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi jest możliwy, ale ograniczony ze względu na utrudniony dostęp do niektórych pomieszczeń.

Zobacz także:

Znów zobaczymy Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle

Do Krakowa przyjedzie Cyrk Korona. Zobacz „NOWE SHOW jak z bajki” 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności