Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zaprasza na dzień otwarty

Autor CowKrakowie.pl
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zaprasza na dzień otwarty

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe organizuje w swoich bazach dni otwarte. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 11 maja.

reklama

Będzie to niewątpliwa okazja do zapoznania się z pracą załóg Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego. Podczas wizyty w bazie będzie można m.in.: z bliska obejrzeć śmigłowiec ratunkowy, porozmawiać z pilotem, nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy.

reklama

Na wydarzenie obowiązują zapisy – niestety lista zgłoszeń do krakowskiej bazy została już zamknięta.

Baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

W lipcu 2022 roku w Kokotowie odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W ramach inwestycji wybudowano obiekt z pomieszczeniami socjalno-operacyjnymi dla załogi i hangarem o łącznej powierzchni prawie 750 m2. Śmigłowiec jest hangarowany na specjalnej platformie elektrycznej. Pozwala to szybko i bezpiecznie go przemieszczać bez konieczności używania ciągnika. W otoczeniu bazy wybudowano stację paliw, miejsca postoju śmigłowca, drogi dojazdowe i chodniki, a całość ogrodzono. W budynku znajdują się m.in. pomieszczenia operacyjne i socjalne oraz magazyny medyczne i techniczne. Ich rozlokowanie zaplanowano tak, by załoga mogła jak najszybciej odtworzyć gotowość do kolejnej misji.

Koszt budowy bazy HEMS w Krakowie wyniósł 9,5 mln zł (w tym koszt opracowania dokumentacji projektowej).

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności