Kolejne małe smoki pojawią się w Krakowie

Autor CowKrakowie.pl
Kolejne małe smoki pojawią się w Krakowie

Jeszcze więcej smoków w Krakowie! Zarząd Dróg Miasta Krakowa ma zamiar podpisać umowę z wykonawcą, który ustawi następne figury w przestrzeni miejskiej.

reklama

Dziesięć smoków z niecierpliwością czeka już na zamontowanie. Pojawią się w przestrzeni Krakowa, kiedy do miasta dotrze granit na postumenty. Kamieniołomy w pierwszej kolejności obsługują zamówienia od drogownictwa, dlatego krakowskie smoki muszą poczekać do jesieni.

reklama

Tutaj pojawią się nowe smoki

Na jesieni rozpocznie się montaż: Smoka sportowca na skwerze Zbigniewa Brzezińskiego, Smoka z atrybutem z literą K na skwerze u zbiegu ul. Krakowskiej i Rybaki, Smoka z metrem przy ul. Mikołaja Kopernika, niedaleko kościoła św. Mikołaja, Smoka astronoma przy ul. Mikołaja Kopernika 27, przed wejściem do ogrodu botanicznego, Smoka fotografa przy ul. Rakowickiej 22A, nieopodal Muzeum Fotografii im. Walerego Rzewuskiego, Smoka lekarza przy ul. Kopernika 40, przed wejściem do Katedry Kliniki Chirurgii UJ, Smoka żołnierza CK na rondzie Mogilskim, przy Bastionie V Lubicz – Twierdzy Kraków, Smoka emausowego na skwerze naprzeciwko Klasztoru Sióstr Norbertanek, Smoka lajkonika na skwerze Konika Zwierzynieckiego i Smoka romantyka przy kładce o. Bernatka.

Obecnie smoki możemy spotkać:

Przy al. Dembowskiego, w rejonie Szkoły Podstawowej nr 29, znajdziemy Smoka GeodetęSmoka Turystę zobaczymy przy parku Bednarskiego, Smoka Malarza przy pl. Axentowicza, Smoka z mapą przy parku Krakowskim, Smoka z latawcem przy parku Jordana. Przy kinie Kijów powita nas Smok Filmowiec, a na placu Na Groblach Smok Wodny.

Zobacz także:

Akcja policji w mieście. Wystawiono mandaty na kwotę ponad 150 tysięcy złotych

„Szalom na Szerokiej” odwołany

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności