Kolacja w ciemności w Krakowie. Kelnerzy obsługują gości w noktowizorach

materiały prasowe
Kolacja w ciemności w Krakowie. Kelnerzy obsługują gości w noktowizorach

Całkowicie zaciemniona sala, kelnerzy obsługujący gości w noktowizorach, menu będące tajemnicą i modern jazz grany przez muzyka – to wyróżniki nowego wydarzenia kulinarnego, które już wkrótce będzie dostępne w Krakowie. Stolica Małopolski to drugie po Warszawie miejsce mogące pochwalić się taką atrakcją. Premiera „Kolacji w Ciemności z Muzyką na Żywo” już 14 czerwca w Piwnicy Pod Kominkiem.

reklama

„Kolacja w Ciemności” to jedno z najpopularniejszych wydarzeń gastronomicznych w Polsce – odbywa się w 9 miastach – m.in. Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku czy Lublinie. Tylko w 2023 roku wzięło w niej udział niemal 18 tys. klientów, z czego ponad 2,5 tys. w samym Krakowie. Ze względu na takie zainteresowanie, twórcy projektu zdecydowali się na rozwinięcie pomysłu o dodatkową atrakcję.

reklama

Kolacja w Ciemności sprawia, że sale restauracyjne zapełniają się kilkadziesiąt razy w miesiącu. Dane liczbowe, a także pozytywne opinie sprawiają, że cały czas chcemy ją rozwijać. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się, by w kolejnym mieście rozszerzyć ofertę o muzykę, która wynosi ten wieczór na jeszcze wyższy poziom. Do tej pory taka kolacja odbywała się w Warszawie i po reakcjach naszych gości widzimy, że również nowa odsłona bardzo im się podoba” mówi Ewelina Kaźmierczak, Specjalistka ds. Obsługi Partnera Biznesowego w firmie Wyjątkowy Prezent.

Wyjątkowe doznania

Jak przebiega taka kolacja? Jeden z pracowników restauracji wprowadza uczestników  do zaciemnionej sali oraz odprowadza ich do stolika. Następnie kelnerzy w noktowizorach podają im dania, które stanowią tajemnicę. To posiłek składający się z przystawki, dania głównego wraz z zimnym napojem, deseru oraz lampki wina. Goście wybierają jednak wcześniej wariant menu – mięsny, rybny bądź wegetariański. O udany przebieg wydarzenia dbają animator wraz z zaproszonymi muzykami jazzowymi.

„Bardzo zależało nam, by muzyka podkreślała tajemniczy charakter kolacji, a także odpowiednio się z nią komponowała. Wybór padł na modern jazz, który charakteryzuje się improwizacją, spontanicznością i eksperymentowaniem z formą i strukturą. Co ważne – nasz muzyk znajduje się w ciemności razem z gośćmi, co podkreśla wyjątkowy, intymny nastrój wydarzenia. Jesteśmy przekonani, że wieczór spędzony w unikalnej atmosferze, przy dobrym jedzeniu i muzyce, będzie dla gości niezwykłym przeżyciem” – dodaje Ewelina Kaźmierczak.

Wieczór na Brackiej

Krakowska „Kolacja w Ciemności z Muzyką na Żywo”, podobnie jak jej dotychczasowa wersja, będzie odbywać się w restauracji Piwnica Pod Kominkiem. To najstarszy lokal gastronomiczny mieszczący się przy ulicy Brackiej, którego korzenie sięgają 1977 roku. Choć specjalizuje się w tradycyjnej kuchni polskiej, to na potrzeby wydarzenia przygotowuje dania nietypowe i nowoczesne, będące wariacją znanych potraw.

„Projekt Wyjątkowego Prezentu gości u nas od 2014 roku. Obecnie świętujemy więc już 10 lat wspólnej pracy nad sukcesem «Kolacji w Ciemności». Początkowo organizowaliśmy 1 event w miesiącu, a teraz jest to średnio 6, choć już myślimy o zwiększeniu tej liczby – popularność kolacji cały czas rośnie. Gdy dowiedziałem się, że planowana jest wersja z muzyką – byłem zachwycony. Jestem przekonany, że to doskonały pomysł, który niemal natychmiast zauroczy gości” – opowiada Przemysław Sochacki, manager restauracji Piwnica Pod Kominkiem.

Premiera Kolacji w Ciemności z Muzyką na Żywo odbędzie się 14 czerwca o godzinie 17.30 w Piwnicy Pod Kominkiem. Zainteresowani oryginalnym spędzeniem wieczoru wciąż mogą zakupić voucher na zbliżającą się premierę bądź kolejne odsłony wydarzenia.

Informacje na temat szczegółów atrakcji oraz procesu rezerwacji i zakupu są dostępne na stronie: https://www.dineinthedark.pl/pl/kup_i_zarezerwuj/.   

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności