Interwencja krakowskich policjantów przerodziła się w walkę o życie mężczyzny

Autor CowKrakowie.pl
Interwencja krakowskich policjantów przerodziła się w walkę o życie mężczyzny

Interwencja krakowskich policjantów przerodziła się w walkę o życie mężczyzny. 48-latek w stanie krytycznym trafił do szpitala.

reklama

8 maja policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na chodniku, który może potrzebować pilnej pomocy medycznej. Policjanci niezwłocznie udali się we wskazane miejsce. Zauważyli mężczyznę leżącego bezwładnie na chodniku. Świadkowie wyjaśnili, że rozmawiali z nim chwilę wcześniej proponując wezwanie pomocy, jednak on stanowczo odmawiał. Mimo to, jego stan zaniepokoił przechodniów na tyle, że skontaktowali się z numerem alarmowym i wezwali na miejsce służby.

reklama

Rozpoczęła się walka o jego życie

Policjanci nie mogli już jednak nawiązać kontaktu z mężczyzną i nie było z jego strony żadnej reakcji.  W oczekiwaniu na przyjazd karetki, policjanci monitorowali funkcje życiowe 48-latka. W pewnym momencie, jego stan diametralnie się pogorszył, mężczyzna przestał oddychać. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do jego reanimacji. W wyniku podjętych działań ratowniczych, mężczyzna odzyskał tętno, natomiast nadal nie oddychał. Został przekazany przybyłym na miejsce służbom medycznym, a następnie przetransportowany do szpitala w stanie zagrożenia życia.

48-latek w stanie ciężkim trafił na blok operacyjny. Na szczególne uznanie zasługują przechodnie którzy mimo, że mężczyzna odmawiał pomocy nie zbagatelizowali sytuacji i wezwali służby. Dzięki niezwłocznie rozpoczętej przez policjantów reanimacji mężczyzna na czas został przekazany służbom medycznym.

Zobacz także:

Strzelał do mężczyzny na ul. Szewskiej. Policja zatrzymała napastnika

Nowa linia lotnicza pojawi się na krakowskim lotnisku. Polecimy nią do Kuwejtu

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności