Festiwal Mechanika 2024. Miłośnicy motoryzacji będą zachwyceni

Autor CowKrakowie.pl
Festiwal Mechanika 2024. Miłośnicy motoryzacji będą zachwyceni

W Krakowie odbędzie się Festiwal Mechanika 2024. 2 czerwca zorganizowany zostanie III Zlot Samochodów i Motocykli pod Wydziałem Mechanicznym Politechniki Krakowskiej.

reklama

Jednym z punktów wydarzenia będzie prezentacja MP1 – elektrycznego bolidu wyścigowego, zaprojektowanego i zbudowanego w całości przez Studentów z interdyscyplinarnego zespołu PK MechPower. Bolid po raz pierwszy (po dwóch latach przygotowań) ma w tym roku wystartować w międzynarodowych zawodach Formuły Student – jednego z najbardziej rozpoznawalnych konkursów inżynierskich, organizowanych na największych obiektach motorsportowych świata. 

reklama

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 2-4 czerwca. Hucznym otwarciem Festiwalu, w niedzielę 2 czerwca będzie „III Zlot Samochodów i Motocykli pod Wydziałem Mechanicznym Politechniki Krakowskiej” odbywający się na parkingu Wydziału Mechanicznego w Czyżynach (al. Jana Pawła II 37). Udział zapowiedziało już około 100 wystawców z całej Polski (organizatorzy spodziewają się większej liczby samochodów – wielu wystawców rejestruje się dopiero w dniu imprezy).

Pełny program wydarzenia dostępny pod tym linkiem.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności