Dwie nowe wystawy w NCK. Wstęp bezpłatny

Autor CowKrakowie.pl
Dwie nowe wystawy w NCK. Wstęp bezpłatny

W maju Nowohuckie Centrum Kultury otwiera kolejne dwie wystawy. Można je zobaczyć całkowicie za darmo.

reklama

Nowohuckie Centrum Kultury otwiera kolejne dwie wystawy. Pierwszą z nich będzie plenerowa ekspozycja Krakowskiego Klubu Fotograficznego – trzecia z tematycznego cyklu „Cztery żywioły”.

reklama

Tym razem trzydziestu fotografów zwróciło obiektywy swoich aparatów w niebo. A czy można sfotografować coś czego nie widać? Owszem. Wszak powietrze to podniebne spektakle, obłoki, spektakularne sztormy, zorze polarne, ale też balony, spadochrony i bańki mydlane. Wszystkie te i wiele innych zjawisk w obiektywach fotografów stowarzyszonych w KKF daje niezwykły obraz jednej z czterech potężnych sił wszechświata.

Druga wystawa to Międzynarodowe Triennale Grafiki 2024. Przez dwa miesiące, w pięciu galeriach NCK, będzie można oglądać prace 132 artystów reprezentujących 38 krajów świata i wszystkie kontynenty. Hasłem tegorocznej wystawy jest bardzo pojemny termin „Momentum”. W zależności od potrzeb może on oznaczać chwilę, moment, ale też przyczynę, wpływ, skutek, zmianę czy siłę poruszającą. Niektóre grafiki mogą skłaniać do kontemplacji inne wciągną w interakcję.

Zobaczymy prace powstałe z użyciem klasycznych technik – odbite na szlachetnych papierach oraz obiekty i instalacje, dla których punktem odniesienia jest matrycowość rozumiana jednak na wiele różnych sposobów – zapowiada Joanna Gościej-Lewińska, kurator NCK.

Na obydwie wystawy wstęp wolny.

KRAKOWSKI KLUB FOTOGRAFICZNY

 „Cztery żywioły – powietrze”
czynna: 9 maja – 31 lipca, Rynek NCK
otwarcie wystawy – 9 maja (czwartek), g. 18.00

MIĘDZYNARODOWE TRIENNALE GRAFIKI 2024
Biała, Czarna, Szara, Złota Galeria CENTRUM oraz FOTO-GALERIA
czynna: 24 maja – 21 lipca
otwarcie wystawy – 24 maja (piątek), g. 18.00

Zobacz także:

Zainteresowanie tym koncertem będzie ogromne. Artystka pierwszy raz wystąpi w Polsce

Nowe miejsce do spędzania wolnego czasu. Znajduje się na dachu [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności