Burza nad Krakowem. Samolot czeka na lądowanie [AKTUALIZACJA]

Burza nad Krakowem. Samolot czeka na lądowanie [AKTUALIZACJA]

Nad Krakowem i okolicach przechodzi potężny front burzowy. W związku z obecną sytuacją pogodową wstrzymano operacje na krakowskim lotnisku.

reklama

Aktualizacja: Samolot został zawrócony do Warszawy.

reklama

Na radarze widać samolot LOT-u, który miał przylecieć do Krakowa z Warszawy. Obecnie maszyna krąży nad okolicą i oczekuje na dogodne warunki atmosferyczne do bezpiecznego lądowania.

IMGW-PIB podniósł stopień

MGW-PIB podniósł stopień ostrzeżenia meteorologicznego do trzeciego – najwyższego. Tym ostrzeżeniem objęte są cztery małopolskie powiaty: myślenicki, oświęcimski, suski, wadowicki. Obserwuje się i nadal prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 80 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie może pojawić się grad.

Zgodnie z wnioskiem wojewody małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara został nadany alert RCB. Ostrzeżenia na bieżąco są przekazywane do miejskich i powiatowych centrów zarządzania kryzysowego.

Z polecenia wojewody Klęczara odbyła się odprawa z wojewódzkimi i powiatowymi służbami i strażami. Podniesiony został poziom gotowości do wzmożonych działań. Wzmocniony został skład osobowy służb, które mogą być dysponowane do działań.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności