Bezpieczeństwo pitnej wody w Krakowie [KOMUNIKAT]

Autor CowKrakowie.pl
Bezpieczeństwo pitnej wody w Krakowie [KOMUNIKAT]

Wodociągi Miasta Krakowa opublikowały komunikat dotyczący bezpieczeństwa pitnej wody na terenie miasta. Ma to związek z ostatnim pożarem składowiska odpadów w Siemianowicach Śląskich.

reklama

Do krakowskiej jednostki wpływają pytania dotyczące skażenia wody pitnej w naszym mieście. Do sprawy odniosły się Wodociągi Miasta Krakowa, które informują że zdarzenie to nie ma żadnego wpływu na jakość wody w krakowskich kranach. Woda z rzeki Wisły nie jest wykorzystywana przez Wodociągi Miasta Krakowa jako źródło zaopatrzenia aglomeracji krakowskiej w wodę do spożycia.

reklama

Jednocześnie przypominamy, że źródłem wody dla Krakowa jest Zbiornik Dobczycki, rzeki Rudawa, Dłubnia i Sanka oraz ujęcie wód podziemnych Mistrzejowice. Woda dostarczana mieszkańcom Krakowa spełnia wszystkie wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, jak również regulacje Dyrektywy Rady Unii Europejskiej dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi i jest w pełni bezpieczna dla zdrowia. – czytamy w komunikacie.

Zobacz także:

Złodziej – nieudacznik. Ośmieszył się i został ujęty

Pościg na Bulwarach Wiślanych

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności