Znaleziono dwa ciała. Podejrzany został zatrzymany. Policja dziękuje za reakcję

Autor CowKrakowie.pl
Znaleziono dwa ciała. Podejrzany został zatrzymany. Policja dziękuje za reakcję

Podejrzany mężczyzna o podwójne zabójstwo w Spytkowicach został zatrzymany przez niemiecką policję. Rozpoznał go Polak, który powiadomił służby.

reklama

3 kwietnia w Spytkowicach, w jednym z domów jednorodzinnych śledczy znaleźli ciała dwóch kobiet w wieku 73 i 48 lat. Wstępnie ustalono, do zabójstwa doszło 2 kwietnia, a sprawcą obu zabójstw najprawdopodobniej jest krewny kobiet, 54-letni mężczyzna, za którym podjęto natychmiastowe poszukiwania.

reklama

Policja opublikowała komunikat ze zdjęciem oraz rysopisem poszukiwanego. W komunikacie podano również markę, kolor oraz numer rejestracyjny samochodu, którym podejrzewany miał się poruszać w kierunku granicy. Sąd Okręgowy w Krakowie wydał Europejski Nakaz Aresztowania.

W niedzielę, 7 kwietnia po godzinie 12, polscy policjanci otrzymali informację od obywatela Polski, przebywającego na terenie Niemiec, że samochód, jak i podejrzany 54-letni mężczyzna  najprawdopodobniej znajdują się  na parkingu  na terenie Nadrensee. (Zgłaszający  porównał opublikowaną w policyjnym komunikacie markę, kolor samochodu jak również rejestrację ). Poinstruowany  przez oficera dyżurnego zgłaszający powiadomił telefonicznie policję niemiecką. Równolegle  Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji uruchomiło swoją szybką ścieżkę  informacji i potwierdziło, policjantom niemieckim,  że jest to podejrzany o podwójne zabójstwo 54-latek.

Już około godziny 13, 54-latek został zatrzymany przez niemieckich policjantów i umieszczono go w tymczasowym areszcie, gdzie będzie oczekiwał na ekstradycję do Polski.

Szczególne podziękowania policja kieruje do naszego rodaka, który reagując sposób w prawidłowy przyczynił się do ujawnienia miejsca ukrywania się poszukiwanego.

Zobacz także:

Co się stało w Parku Wodnym w Krakowie? Lądował śmigłowiec LPR

Na lotnisku wpadł oszust

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności