Wielkie brawa za refleks i reakcje dla dwóch kierowców autobusów MPK

Autor CowKrakowie.pl
Wielkie brawa za refleks i reakcje dla dwóch kierowców autobusów MPK

Wielkie brawa należą się kierowcom MPK w Krakowie. Dzięki ich reakcji nie doszło do tragicznych zdarzeń. Piesi zawdzięczają im życie.

reklama

„Bardzo prawdopodobne, że piesi zawdzięczają im zdrowie, a być może nawet życie. Doceniając postawę naszych pracowników, jednocześnie apelujemy do kierowców samochodów – nie wyprzedzajcie autobusów, które zatrzymują się przed przejściami dla pieszych! Nie ma chyba groźniejszego i bardziej nieodpowiedzialnego manewru na drodze jak właśnie to.” – takim wpis pojawił się u krakowskiego przewoźnika.

reklama

Do MPK wpłynęły podziękowania za refleks i reakcję dwóch kierowców.

Szczegóły:

Pierwsza sytuacja. Do Centrum Informacji Pasażerskiej MPK 24 kwietnia zgłosił się Pan Andrzej z ogromnym podziękowaniem dla kierowcy linii 112, który tego dnia uratował jego żonę oraz dziecko przed potrąceniem. Żona z córką wsiadała do autobusu linii 112 o godzinie 8.26 na przystanku Bogucianka w kierunku Os. Podwawelskie. Wysiadały przystanek dalej na przystanku Tyniec. Kierowca przepuścił je na przejściu dla pieszych i w połowie jezdni zaczął trąbić – ostrzegając je, ponieważ spostrzegł w lusterku, że kierowca jadąc z dużą prędkością samochodem dostawczym wyprzedza autobus stojący na przystanku. Pasażer jest wdzięczny kierowcy MPK, ponieważ dzięki niemu nie doszło do tragedii.

Druga sytuacja. „Chciałbym państwa poinformować że mają państwo w swoich szeregach bardzo spostrzegawczego i z niesamowitym refleksem kierowcę. Jadąc dzisiaj tj. dnia 19.04.2024 z Kleparza autobusem linii 337 o godz 22.04 w kierunku Owczar byłam świadkiem zdarzenia, które bardzo mną wstrząsnęło. Młody chłopak wysiadł z autobusu, który zatrzymał się na przystanku Brzozówka Oskarówka i chciał przejść przez pasy, które znajdowały się tuż przed autobusem. Nagle usłyszałam jak pan kierowca zaczął trąbić. Chłopak zatrzymał się co uratowało mu życie, bo samochód osobowy wyprzedzał autobus na przejściu dla pieszych i na pewno potrąciłby młodego człowieka. Spostrzegawczość refleks i intuicja kierowcy uratowała mu życie. Gratuluję państwu takich pracowników, bo pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie. Dla sympatycznego i miłego pana kierowcy przesyłam pozdrowienia i podziękowania”.

Przyłączamy się do apelu MPK!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności