Ukradł pieniądze w sklepie. Uciekł na zaplecze i utknął na dziedzińcu

Autor CowKrakowie.pl
Ukradł pieniądze w sklepie. Uciekł na zaplecze i utknął na dziedzińcu

Do niecodziennego zdarzenia doszło w ostatnią sobotę w Krakowie. Złodziej ukradł pieniądze w kwocie blisko 15 tysięcy złotych. Próbując uciec utknął na dziedzińcu, z którego nie było wyjścia.

reklama

Cała akcja rozegrała się 6 kwietnia, w tym dniu policja otrzymała zgłoszenie, że w jednym ze sklepów w rejonie mostu Dębnickiego mężczyzna ukradł ekspedientce pieniądze w kwocie blisko 15 tysięcy złotych i został ujęty przez obsługę sklepu.

reklama

Wysłano patrol

Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 45-latek popchnął ekspedientkę liczącą utarg, zabierając plik banknotów. Wówczas do akcji wkroczyły inne ekspedientki próbując udaremnić ucieczkę złodzieja. Ten, w panice zamiast do wyjścia głównego skierował się na zaplecze sklepu, wbiegając na dziedziniec, z którego nie było wyjścia.

Utknął na dziedzińcu

Złodziej utknął na wewnętrznym podwórku otoczonym przez sąsiednie kamienice. Mężczyzna, nie widząc możliwości ucieczki, dobrowolnie oddał pracownicom skradzione wcześniej pieniądze. Funkcjonariusze, podejmujący interwencję zatrzymali nietrzeźwego, 45-letniego mieszkańca Krakowa i przewieźli go do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, za który grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Wymiar kary dla 45 – latka może być wyższy z uwagi na to, że przestępstwo popełnił w warunkach recydywy.

Zobacz także:

Przed M1 Kraków pojawił się niecodzienny obiekt [ZDJĘCIA]

Szarpanina na przystanku. Do akcji wkroczyli strażnicy miejscy

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności