Trzymamy kciuki! Zawodniczki zatańczą na Mistrzostwach Świata w cheerleadingu

materiały prasowe
Trzymamy kciuki! Zawodniczki zatańczą na Mistrzostwach Świata w cheerleadingu

Zawodniczki z Małopolski zatańczą na Mistrzostwach Świata w cheerleadingu. 21 kwietnia dziewczyny z Unique Cheerleaders polecą do Orlando, gdzie wezmą udział w dwóch turniejach: Mistrzostwach Świata Cheerleaders oraz The Dance Worlds.

reklama

Powołanie do Kadry Narodowej zawodniczki wywalczyły w kwietniu zeszłego roku zdobywając tytuł Mistrza Polski Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu. Po raz pierwszy w historii Polski jeden zespół będzie rywalizował na Mistrzostwach Świata w dwóch kategoriach: Pom i Jazz.

reklama

Każdego roku Mistrzostwa Świata rozgrywane są w ESPN Wide World of Sports® Complex w Disney Worldzie w Orlando. W rywalizacji biorą udział reprezentacje krajów ze wszystkich kontynentów. Mistrzostwom Świata towarzyszą rozgrywki dodatkowych turniejów, także o randze międzynarodowej. Jednym z nich jest The Dance World, w którym także wezmą udział zawodniczki Unique. -To okazja do dodatkowego sprawdzenia swoich możliwości. W obu turniejach zaprezentujemy te same choreografie, jednak różne panele sędziowskie oraz inne karty ocen to dla nas ogromna szansa budowania doświadczenia – mówi trener zespołu Lidia Stefańska

Przygotowania do startu rozpoczęły się w lipcu 2023. “Start w Mistrzostwach Świata stał się
najważniejszym celem. Prywatne życie dostosowujemy do harmonogramu zajęć w Klubie.
Naszym priorytetem jest rozwój motoryczny dlatego poza zajęciami grupowymi na sali, każda z nas spędza dodatkowe godziny na siłowni realizując indywidualne plany treningowe. Opowiada Laura Lubelczyk, zawodniczka Reprezentacji.

“Mimo, że przygotowania do Mistrzostw są bardzo wymagające zarówno dla nas jak i naszych rodzin, to jest to jeden z najbardziej ekscytujących rozdziałów naszej sportowej kariery.” – dodaje.

Trzymamy kciuki za powodzenie!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności