TRENTEMØLLER – Duński artysta zagra w Krakowie

Materiały prasowe
TRENTEMØLLER – Duński artysta zagra w Krakowie

W ciągu ostatnich dwóch dekad Trentemøller oczarował publiczność swoim unikalnym brzmieniem i niezapomnianymi melodiami. Dzięki ponad 500 występom na całym świecie stał się prawdziwym mistrzem swojego rzemiosła. Jego muzyka reprezentuje szereg tematów i koncepcji, które nieustannie ewoluują, a jego występy konsekwentnie przesuwają granice tego, czego oczekujemy od muzyki na żywo. 

reklama

Niezależnie od tego, czy jesteś długoletnim fanem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym artystą, nie możesz przegapić jego występów na żywo. Więc nie wahaj się – dołącz do niego i jego zespołu w 2024 roku i poczuj tę magię na własnej skórze.  

reklama

W skład zespołu wchodzą Disa Jakobs na wokalu, gitarze i syntezatorach, Silas Tinglef na perkusji i gitarze, Brian Batz na gitarze, Jacob Haubjerg na basie oraz Anders Trentemøller na syntezatorach. 

O Artyście:

Pochodzący z Kopenhagi Trentemøller w ciągu ostatnich 25 lat zdobył uznanie krytyków za swoje unikalne brzmienia i niezapomniane kompozycje. Muzyka Trentemøllera reprezentuje stale ewoluującą serię motywów i myśli, a każde kolejne wydanie stanowi nowy rozdział jego artystycznej podróży. W swojej twórczości Trentemøller eksploruje przeciwieństwa i paradoksy, co znajduje odzwierciedlenie na jego albumach. Muzyka Trentemøllera często obraca się wokół wspomnień i pamięci, ale unika nostalgii, nasycając swoje utwory współczesnymi elementami. Jego debiutancki krążek – „The Last Resort”, został wydany w 2006 roku po serii EP-ek. Znalazł się on na szczycie kilku plebiscytów na koniec roku i pokazał muzykę Trentemøllera szerszej publiczności.   

Najnowszy krążek – „Memoria”, czyli jego szósty album studyjny, zawiera ponure, introspektywne utwory, motorykę, dream pop, noise rock i elektroniczny pop. Nadal pracuje z dobrze mu znanymi tematami światła i ciemności, turbulencji i spokoju, przeszywającego chłodu i pocieszającego ciepła, wyraźnie inspirowanymi nieodłącznymi przeciwnościami skandynawskiego środowiska, które nazywa domem. Artysta zagłębia się w tę tematykę, eksplorując jednocześnie nowe motywy.   W ostatnich latach Trentemøller zremiksował muzykę takich artystów jak: Tricky, Savages, Depeche Mode, Franz Ferdinand, The Knife, A Place To Bury Strangers, Soft Moon, UNKLE, dołączając do swojej listy ponad sto opublikowanych remiksów.

Kiedy koncert? Wydarzenie zaplanowano 22.10.2024 w Klubie Kwadrat. Bilety dostępne są na Live Nation Polska.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności