Tramwaj do Mistrzejowic. Od dziś kolejne utrudnienia dla mieszkańców

Autor CowKrakowie.pl
Tramwaj do Mistrzejowic. Od dziś kolejne utrudnienia dla mieszkańców

Od dziś, 16 kwietnia wprowadzone zostały kolejne zmiany związane z budową nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic. Wyłączono z użytkowania parking dla samochodów.

reklama

We wtorek mają rozpocząć się prace związane z przebudową ciepłociągu przy ul. Meissnera. W związku z robotami parking wzdłuż budynków nr 4 i 6 będzie czasowo wyłączony z użytkowania. 

reklama

Przebudowa sieci podziemnej ciepłociągu to skomplikowany proces, który wymaga precyzyjnego planowania i koordynacji działań. Prace prowadzone są etapami.

Po ukończeniu prac nad nowymi elementami, przeprowadzane są przepięcia, a następnie demontaż starej infrastruktury. Sieci podziemne umieszcza się głównie pod chodnikami, parkingami, ścieżkami rowerowymi oraz w pasach zieleni. Pozwala to na łatwy dostęp do instalacji w czasie naprawy lub prac konserwacyjnych. W przypadku naprawy nie wymaga to naruszania nawierzchni jezdni, co minimalizuje zakłócenia w ruchu drogowym. 

Jakie dokładnie utrudnienia czekają mieszkańców?  

W związku z prowadzonymi pracami parking przy ul. Meissnera 4 i 6 będzie sukcesywnie zamykany wraz z postępem robót. Teren, który będzie objęty pracami w pierwszej kolejności, został zaznaczony na grafice: 

"Tramwaj do mistrzejowic wyłączony parking"

Parkingi zastępcze

Dla mieszkańców zostały wyznaczone miejsca zastępcze – przy Castoramie (od strony ul. Młyńskiej), a także na ul. Pilotów przy biurowcu Pilot Tower (na zamkniętym odcinku drogi).

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności