To będą emocje. Przed nami wyjątkowy rajd samochodowy

Materiały prasowe
To będą emocje. Przed nami wyjątkowy rajd samochodowy

Już w ten weekend będzie się działo w okolicach Krakowa. Przed nami Orlen Oil 8 Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

reklama

Orlen Oil 8 Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, w tym roku odbędzie się w dniach 12 – 14 kwietnia Sponsorem tytularnym jest ORLEN OIL.

reklama

Dokładnie 39,96 kilometra – tyle liczyć będzie 12 Odcinków Specjalnych Orlen Oil 8. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, który zostanie rozegrany w najbliższy weekend (12 – 14 kwietnia) w Wieliczce i okolicach. Organizatorzy z Automobilklubu Krakowskiego opublikowali listę zgłoszeń, na której widnieje 47 załóg. Jak co roku wśród zawodników nie zabraknie ubiegłorocznych Mistrzów Polski zarówno w rajdach, jak i wyścigach górskich. W przygotowanie i realizację rajdu po raz kolejny włączyły się samorządy Powiatu Wielickiego i Miasta i Gminy Wieliczka.

Trasa:

"Rajdy w wieliczce"
Fot. Mariusz Sűss

Rajd rozpocznie się od piątkowego Odbioru Administracyjnego i Badania Kontrolnego, na starcie pierwszego OS na terenie Strefy Ekonomicznej w Węgrzcach Wielkich załogi pojawią się w sobotę o godz. 12:23. Kolejne sobotnie  Odcinki Specjalne to: OS 2 Węgrzce Wielkie (g. 14:23) i wieczorne, rozgrywane w centrum Wieliczki: OS 3 Wieliczka Rynek 1 (g. 19:00) i Wieliczka Rynek 2 (g. 20:30).

Niedziela 14 kwietnia to trzykrotnie przejeżdżany OS Brzegi, którego trasę w porównaniu z ubiegłymi latami nieco zmodyfikowano, podwyższając jej trudność techniczną (g. 11:30, 12:50 i 14:10), trzy przejazdy OS Węgrzce Wlk. Strefa (g. 11:45, 13:05 i 14:25). Najwięcej kibiców obserwować będzie w niedzielę przejazdy znów poprowadzonego przez Wieliczkę odcinka Solne Miasto (g. 12”08 i 13:28). Wjazd pierwszej załogi na zlokalizowaną w Strefie Serwisowej metę (teren Dworca PKS w Wieliczce ul. Dembowskiego 7) planowany jest na godz. 14:45, rozdanie nagród tradycyjnie odbędzie się w hali Solnego Miasta ok. g. 16:15.

Tradycją ostatnich edycji memoriałów w Wieliczce są piątkowe spotkania z gwiazdami sportów motorowych. W tym roku o godz. 18:30 w Mediatece pojawi się Andrzej Dąbrowski, jeden z najwybitniejszych polskich wokalistów jazzowych, który karierę kierowcy rajdowego rozpoczął w 1957 r, po raz ostatni stanął na podium rajdu (Rajd Żubrów 2016) po prawie 60 latach od debiutu.

Szczegółowe informacje o Orlen Oil 8 Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza dostępne będą na stronie internetowej www.superos.pl, wyniki na żywo śledzić będzie można na stronie www.wyniki-online.pl

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności