Takiej operacji jeszcze w Polsce nie było. Przeprowadzili ją lekarze w krakowskim szpitalu

Autor CowKrakowie.pl
Takiej operacji jeszcze w Polsce nie było. Przeprowadzili ją lekarze w krakowskim szpitalu

Wspaniałą informację przekazał Uniwersytecki Szpital w Krakowie. Dzięki operacji, która została wykonana w tej placówce jest nadzieja dla mężczyzn cierpiących z powodu braku kontroli nad pęcherzem moczowym.

reklama

10 kwietnia, to wielki dzień dla krakowskiego szpitala. Profesor Piotr Chłosta wraz z zespołem wykonał zabieg wszczepienia – opartego w pełni na elektronice –  zwieracza cewki moczowej. To pierwsza tego typu operacja w Polsce i zaledwie druga w Europie. Wykonano ją w ramach trwającego badania klinicznego.

reklama

Wszczepione urządzenie to mechaniczny zwieracz całkowicie oparty na elektronice. Swoją ideą jest bardzo zbliżony do działania rozrusznika serca. Powoduje wspomaganie aparatu zwieraczowego, a właściwe całkowicie go zastępuje, stwarzając pełną podstawę do kontroli oddawania moczu, a także napełniania pęcherza moczowego w dowolnie wybranym przez siebie momencie.

Zwieracz powstał w ramach badania klinicznego, opartego na polsko-francuskiej współpracy. W tej chwili może być stosowany wyłącznie u mężczyzn.

Zobacz także:

Gołębi Ogród Krakowian już otwarty [ZDJĘCIA, LOKALIZACJA]

Ten nowy plac zabaw to hit w Krakowie [ZDJĘCIA, LOKALIZACJA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności