Strażnicy miejscy pojawili się na placach zabaw

Autor CowKrakowie.pl
Strażnicy miejscy pojawili się na placach zabaw

Straż Miejska pojawiła się na krakowskich placach zabaw. Cel działań był jeden, sprawdzenie, czy wszystkie urządzenia są bezpieczne dla najmłodszych mieszkańców, którzy będą się na nich bawić.

reklama

Akcja „Bezpieczne place zabaw i piaskownice” ma na celu zapewnienie porządku w rejonach terenów przeznaczonych do rekreacji, a także zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci korzystających z urządzeń przeznaczonych do zabaw.

reklama

Sprawdzany jest m.in. stan techniczny urządzeń zabawowych, czystość piaskownic oraz szczelność ogrodzeń. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, strażnicy przekazują informacje administratorom i zarządcom terenów i zobowiązują ich do usunięcia usterek w wyznaczonych terminach.

Wyniki akcji

Funkcjonariusze skontrolowali 406 takich miejsc. Mundurowi zaznaczają, że wyniki działań mogą napawać optymizmem, bowiem ujawniono zaledwie 11 drobnych nieprawidłowości, które w najbliższych dniach zostaną usunięte przez zarządców.

Zobacz także:

Cyrk na lodzie zawita do Krakowa. Zapowiada się wspaniałe show

Nadchodzą dinozaury! Otwarcie wystawy już za kilka dni w Krakowie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności