Stanowili niebezpieczeństwo dla Polski. Deportowano ich z krakowskiego lotniska

Autor CowKrakowie.pl
Stanowili niebezpieczeństwo dla Polski. Deportowano ich z krakowskiego lotniska

Z krakowskiego lotniska deportowano dziesięć osób, w tym członka organizacji terrorystycznej. Cała akcja była realizowana w ścisłej współpracy Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz  8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie-Balicach.

reklama

Jak informuje Straż Graniczna, łącznie w ramach deportacji  przekazano 8 obywateli Gruzji oraz 2 obywateli Tadżykistanu. Wśród nich, aż dziewięciu obcokrajowców stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego.

reklama

Jednym z deportowanych był m.in. obywatel Tadżykistanu – członek organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie, który działał m.in. w rejonie konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie czerwonej noty Interpolu. Został zatrzymany na terenie centralnej Polski, ukrywał się pod fałszywymi danymi.

Wobec tego cudzoziemca  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wydał decyzję o zobowiązaniu do powrotu oraz o zakazie ponownego wjazdu ma terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw strefy Schengen przez okres 10 lat.

Źródło PSG

Zobacz także:

Ruszyła na pomoc, by ratować życie mężczyźnie

Mieszkaniec Krakowa uderzył nieletniego. Poszkodowany doznał wstrząśnienia mózgu

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności