Rozbój w parku. Pokrzywdzona kobieta zaczęła krzyczeć i wołać o pomoc

Autor CowKrakowie.pl
Rozbój w parku. Pokrzywdzona kobieta zaczęła krzyczeć i wołać o pomoc

W jednym z krakowskich parków doszło do kradzieży rozbójniczej. Na szczęście sprawca został szybko ujęty przez policjanta, który był w pobliżu.

reklama

11 kwietnia br. w jednym z parków na krakowskim Prokocimiu doszło do kradzieży rozbójniczej. Starsza kobieta siedziała na ławce w parku, gdy podszedł do niej nieznany mężczyzna i wyrwał jej torebkę, którą trzymała na kolanach.

reklama

Pokrzywdzona zaczęła krzyczeć o pomoc, podczas gdy napastnik zaczął uciekać z łupem. Na jego drodze stanęła przypadkowa kobieta, która próbowała go powstrzymać. W odpowiedzi napastnik uderzył ją w głowę i kobieta upadła, a mężczyzna kontynuował ucieczkę.

Zauważył to policjant

Całą sytuację zauważył przechodzący w pobliżu asp. szt. Adam Garncarz Zastępca Dyżurnego Komisariatu V Policji w Krakowie, który tego dnia był w czasie wolnym od służby. Policjant natychmiast ruszył w pogoń i już po krótkim pościgu dogonił i ujął sprawcę. Funkcjonariusz o zdarzeniu powiadomił dyżurnego krakowskiej komendy.

Przybyły na miejsce patrol policji zatrzymał nietrzeźwego, 32-letniego mieszkańca Krakowa, który trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przewieziony do komisariatu w Krakowie, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej oraz kradzieży szczególnie zuchwałej, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano dozór policji. 

Zobacz także:

Puste półki. Za kilka dni sklep kończy działalność w Krakowie

To miejsce warto odwiedzić. Otwarcie już za kilka dni

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności