Przebudowa ul. Wielickiej. Roboty będą wiązać się ze sporymi zmianami w organizacji ruchu

Autor CowKrakowie.pl
Przebudowa ul. Wielickiej. Roboty będą wiązać się ze sporymi zmianami w organizacji ruchu

Ważna informacja dla kierowców. Od najbliższego poniedziałku planowane jest rozpoczęcie prac drogowych na ulicy Wielickiej. Pojawią się spore zmiany w organizacji ruchu.

reklama

Nadchodzące prace obejmą m.in. przebudowę zatoki autobusowej, budowę nowego pasa ruchu, rozbudowę chodnika i ścieżki rowerowej, budowę kanału technologicznego, a także budowę kanalizacji deszczowej.

reklama

Utrudnienia od poniedziałku

Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa przekazanie placu budowy nastąpi w poniedziałek, 22 kwietnia br. Podczas pierwszego etapu prac ul. Wielicka, na fragmencie od ul. Wlotowej do budynku nr 249 (początek pasa do prawoskrętu) zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu, pojawi się ograniczenie prędkości do 50 km/h, przystanek Wlotowa 03 przeniesiony zostanie w tymczasową lokalizację tj. przed skrzyżowaniem ul. Wielickiej z Wlotową.

W piątek, 26 kwietnia, od godz. 21.00 inwestor przystąpi do wykonania przewiertu sterowanego pod jezdnią. Aby przeprowadzić prace przyłączeniowe, konieczne będzie dodatkowe wygrodzenie obszaru roboczego wokół studni na pasach ruchu w kierunku centrum (na wysokości ROD PKP Prokocim) – każdy z trzech pasów zostanie zawężony, przejezdność będzie zachowana, w rejonie prac obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Prace w tym zakresie potrwają do niedzieli, 28 kwietnia, do godz. 05.00.

Prace realizowane będą przez dewelopera w ramach umowy z art. 16 ustawy o drogach publicznych. Roboty potrwają do końca wakacji.

O dalszych zmianach ZDMK poinformuje w późniejszym terminie.

Zobacz także:

W Krakowie odbędzie się nocny pokaz balonów na ogrzane powietrze

Ruszyła na pomoc, by ratować życie mężczyźnie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności