Prezydent Krakowa został odznaczony medalem

Autor CowKrakowie.pl
Prezydent Krakowa został odznaczony medalem

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski został odznaczony medalem. Wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas spotkania prezydenta Krakowa z pracownikami miejskich instytucji kultury. 

reklama

 Medal „Zasłużony kulturze Gloria Artis”, nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego – dziś, 2 kwietnia otrzymał go prezydent Krakowa. 

reklama

Złoty medal „Zasłużony kulturze Gloria Artis” prezydentowi Krakowa wręczyła minister Joanna Scheuring-Wielgus, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bardzo dziękuję za to wyróżnienie, które w gruncie rzeczy stanowi uhonorowanie działań nie tyle moich, co wszystkich pracowniczek i pracowników krakowskich instytucji kultury. Jestem ogromnie wdzięczny za tę pracę − za programy artystyczne i merytoryczne, za budowanie kolekcji, edukację artystyczną, teatry, galerie sztuki, muzea historyczne, techniki, za rewitalizację kulturową dzielnic, za wspieranie lokalnych społeczności, za nawiązywanie z nimi współpracy, a także za współpracę z instytucjami wszelkiego typu w kraju i za granicą. To pracowniczkom i pracownikom sektora kultury zawdzięczamy nowe oddziały domów kultury i bibliotek, rewaloryzację obiektów zabytkowych, pozyskiwanie znaczących środków z mecenatu państwa, Unii Europejskiej, biznesu. Cieszę się, że Kraków XXI wieku jest miejscem przyjaznym artystom, a jego mieszkańcy mogą aktywnie uczestniczyć w kulturze już od najmłodszych lat – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Zobacz także:

Wzruszający mapping przy Franciszkańskiej 3 [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności