Pracownik stacji paliw udaremnił dalszą jazdę kierowcy. Wezwano policję

Autor CowKrakowie.pl
Pracownik stacji paliw udaremnił dalszą jazdę kierowcy. Wezwano policję

Pracownik stacji paliw udaremnił dalszą jazdę pijanego 56-latka. Kierując pojazdem marki VW miał ponad 3 promile alkoholu we krwi i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

reklama

7 kwietnia br., po godzinie 20:25 oficer dyżurny wielickiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. 56-letni mężczyzna przyjechał na teren jednej z wielickich stacji paliw pojazdem marki VW, gdzie zaparkował i udał się na zakupy.

reklama

Szybka reakcja pracownika

Pracownik stacji zorientował się, że mężczyzna jest pijany i chce wsiąść za kierownicę pojazdu. Szybko zareagował i uniemożliwił mu dalsza jazdę. Na miejsce od razu pojechał policyjny patrol, który po sprawdzeniu stanu trzeźwości, potwierdził, iż 56-letni mieszkaniec powiatu wielickiego miał ponad 3 promile alkoholu. 

Sądowy zakaz

Jak się okazało, mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa wkrótce odpowie przed sądem.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, a za złamanie sądowego zakazu nawet do lat 5.

Zobacz także:

Zadał koledze kilka ciosów nożem

Bezpłatna kontrola techniczna rowerów Kraków 2024 [LOKALIZACJE]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności