Powstanie nowa tężnia solankowa

Autor CowKrakowie.pl
Powstanie nowa tężnia solankowa

Wybudowana zostanie nowa tężnia solankowa. Tym razem obiekt ma powstać na osiedlu Wróblowice. Umowa przez Zarząd Zieleni Miejskiej została podpisana.

reklama

Zgodnie z planem, tężnia solankowa z zewnętrzną siłownią, placem zabaw do zajęć ruchowych oraz zagospodarowaniem terenu, ma powstać w Swoszowicach (os. Wróblowice) przy ul. Wróblowickiej w strefie C Uzdrowiska Swoszowice. Tężnia będzie funkcjonować od wiosny do jesieni. Obiekt będzie pełnił rolę lokalnego miejsca relaksu i wypoczynku, poprzez generowany mikroklimat wpływając pozytywnie na zdrowie oraz samopoczucie.

reklama

Wokół tężni powstanie plac umożliwiający mieszkańcom korzystanie z kompleksu. Teren będzie utwardzony, przepuszczalny dla wód opadowych oraz wyprofilowany w sposób pozwalający na rozsączanie wody opadowej do gruntu. Plac zostanie wyposażony w elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, tablice informacyjne itp.).

Wraz z budową tężni solankowej ma również powstać zewnętrzna siłownia oraz plac zabaw. W przypadku siłowni zostaną zamontowane różnego rodzaju urządzenia, w tym orbitrek, biegacz, piechur, narty biegówki, twister, stepper i wahadło. Z kolei plac zabaw ma zachęcać do aktywności ruchowej. Znajdą się tam np. zestawy wspinaczkowe, urządzenia sprawnościowe i wielofunkcyjne zestawy zabawowe.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności