Pierwsze 400 osób otrzyma skrzydłokwiat. Wystarczy przynieść 2 kg elektrośmieci

materiały prasowe
Pierwsze 400 osób otrzyma skrzydłokwiat. Wystarczy przynieść 2 kg elektrośmieci

Przez jeden dzień w centrum handlowym Nowe Czyżyny działać będzie specjalny punkt, do którego można przynieść elektroodpady.

reklama

Do specjalnie przygotowanego punktu, który później zajmie się bezpieczną utylizacją opadów, będzie można przynieś m.in. zepsute laptopy i telefony, radia, zabawki, gadżety elektroniczne, telewizory, a także niedziałające drobne urządzenia AGD, np. suszarki, lokówki czy miksery, a nawet stare płyty CD.

reklama

Pierwsze 400 osób, które przyniesie minimum 2 kg elektrośmieci, w zamian za odpady otrzyma skrzydłokwiat. To roślina, która jest naturalnym filtrem powietrza. Według NASA pochłania aż 5 groźnych toksyn, które znajdują się w zamkniętych pomieszczeniach, w tym chociażby tlenek węgla.

Ale akcja zaplanowana na 20 kwietnia, czyli z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, to nie tylko zbiórka. Centrum handlowe przygotowało również dla dzieci zabawy w duchu eko, a także quizy o tematyce ekologicznej.  Zbiórka pod hasłem „Wymień elektroodpady na kwiaty!” trwać będzie od godz. 10.00 do 16.00.

Zobacz także:

Dwa tygodnie bez tramwajów. Wyłączony będzie ruch [INFORMATOR]

Do Krakowa przyjedzie mobilna pracownia mammograficzna [BEZPŁATNE BADANIA]

Show dla całych rodzin. Już 23 kwietnia w TAURON Arenie Kraków

Jedna z największych imprez muzycznych w Krakowie. Będą cztery strefy

W Krakowie odbędzie się przejazd na rolkach, wrotkach i hulajnogach [TRASA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności