Nocna akcja w Krakowie. Zatrzymano 23 osoby

Autor CowKrakowie.pl
Nocna akcja w Krakowie. Zatrzymano 23 osoby

W Krakowie miała miejsce wielka akcja policji i straży granicznej. W śledztwie nadzorowanej przez prokuraturę dziewięciu osobom przedstawiono zarzuty.

reklama

W nocy z soboty na niedzielę mundurowi przeprowadzili działania wymierzone przeciwko osobom podejrzewanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się sutenerstwem. Kryminalni od dłuższego czasu rozpracowywali środowisko sutenerów i gromadzili materiał potrzebny do przeprowadzenia akcji.

reklama

Pod sześcioma adresami na terenie Krakowa oraz jednej z miejscowości w powiecie krakowskim zatrzymano 23 osoby, 16 kobiet oraz 7 mężczyzn. W toku przeszukania ich miejsc zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli 33 telefony komórkowe, gotówkę w kwocie blisko 135 tysięcy złotych, ponad 1,5 tysiąca dolarów, ponad 18 tysięcy euro oraz nielegalne substancje.

Zatrzymane osoby zostały przewiezione do krakowskiej komendy miejskiej, a następnie trafiły do policyjnego aresztu. 22 kwietnia br. 9 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się sutenerstwem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto decyzją prokuratury wobec 7 mężczyzn oraz 2 kobiet zastosowane zostały policyjne dozory, oraz poręczenia majątkowe w kwocie od 5 do 100 tysięcy złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności