Nie wyleciał do USA. Problemy Polaka na lotnisku

Autor CowKrakowie.pl
Nie wyleciał do USA. Problemy Polaka na lotnisku

Takiego obrotu spraw nie spodziewał się mężczyzna, który planował lecieć do Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna nie został wpuszczony na pokład samolotu. Otrzymał odmowę od funkcjonariuszy Straży Granicznej.

reklama

Do odprawy granicznej na krakowskim lotnisku zgłosił się 69 -latek, który chciał lecieć do USA.

reklama

Polak wylegitymował się podczas kontroli paszportem wydanym przez władze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Podróżny stwierdził, że posiada również polski paszport, ale pozostawił go w domu w Polsce, gdzie mieszka od 15 lat.

W związku z tym, że mężczyzna nie posiadał przy sobie innego polskiego dokumentu uprawniającego do wylotu z kraju, strażnicy graniczni z krakowskiego lotniska nie zezwolili mu na wylot z kraju.  

Straż Graniczna przypomina

Zgodnie z zapisami ustawy o obywatelstwie polskim, w tym art. 3, obywatel RP posiadający również obywatelstwo innego państwa (np. USA), nie może wobec władz RP powoływać się ze skutkiem prawnym na to obywatelstwo. Każda osoba posiadająca polskie obywatelstwo, podczas przekraczania granicy powinna legitymować się ważnym polskim dokumentem podróży, umożliwiającym przekroczenie granicy RP.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności