Na lotnisku w Balicach zatrzymano dwóch Polaków

Autor CowKrakowie.pl
Na lotnisku w Balicach zatrzymano dwóch Polaków

Na krakowskim lotnisku doszło do kolejnych zatrzymań. Tym razem ujęto dwóch obywateli Polski. Mężczyźni zostali osadzeni w areszcie śledczym.

reklama

31 marca z Amsterdamu powrócił 41-letni Polak. Mężczyzna wyjechał z Polski w 2010 r. do Królestwa Niderlandów, skąd został deportowany za nielegalny pobyt na terytorium. Polak był poszukiwany przez policję celem zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listów gończych wydanych przez sąd w Jastrzębiu-Zdroju. Ciążyła na nim łączna kara 2,5 roku pozbawiania wolności, w związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości, groźbą karalną oraz uszkodzeniem ciała.

reklama

Natomiast wywodzący się z Będzina 40-letni obywatel Polski przyleciał z Bristolu w Anglii. Poszukiwany był przez funkcjonariuszy w celu ustalenia miejsca pobytu, a następnie zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego. Na podstawie zarządzenia wydanego przez sąd w Sosnowcu, miał odbyć zastępczą karę pozbawienia wolności w wymiarze 90 dni, w związku ze zniszczeniem cudzej rzeczy.

Obaj zatrzymani Polacy – po zakończeniu czynności służbowych przeprowadzonych przez strażników granicznych z Krakowa-Balic – zostali osadzeni w Areszcie Śledczym w Krakowie.

Zobacz także:

Alkomat wyświetlił wynik 5,6 promila

Nowe linie autobusowe wyjechały na miasto [TRASA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności